Uprkos unapređenoj igri, KKK Radnički ni u šestom kolu Košarkaške lige Srbije nije osvojio bodove. Košarkaški Vojvodine su strpljivo sačekali završnicu meča i posle zaostatka od 12 poena prelomili rezultat u svoju korist za konačnih 87:81 (10:18, 26:20, 25:22, 26:21).

Novosađani su došli do druge pobede u sezoni i sada su u grupi ekipa koje su smeštene od osmog do 12. mesta na tabeli. Kragujevčani su na deobi začelja sa kraljevačkom Slogom, kao jedine ekipe još uvek bez trijumfa.

Iako je u prošlom kolu Vojvodina pobedila, a Radnički izgubio, utakmicu u SPC Vojvodina bolje je otvorila gostujuća ekipa koja kao da je zaigrala na svom terenu. Poenima Beadera došla je u početno vođstvo i svih deset minuta nije ga ispuštala. Vezanim poenima odmakli su Kragujevčani najpre na 11:4, da bi serijom

7:0, krunisanom trojkom Lalovića, obezbedili i prvu dvocifrenu prednost – 18:8. Domaći igrači u poslednjoj akciji prve četvrtine smanjuju na 18:10.

Šumadinci srčanije otvaraju i drugi kvartal. Na teren je ušao Demčešen i prvih šest ekipnih poena upisao na svoj saldo. Tih +12 bilo je najveće preimućstvo na ovoj utakmici. Već posle prvog minuta trener Vojvodina Filip Socek primoran je da traži tajm-aut, ali to je bilo delotvorno za domaćina. Trojkama Berbakova i Jovišića vraćaju se u meč, a prvom serijom 6:0 primiču se na jedan posed lopte – 22:24. Usledio je rovovski okršaj – poen za poen, domaćin tek u 19. minutu dolazi do prvog vođstva koje je potrajalo tek jedan napad. Kljajević i Jovanović izgrađuju završne akcije u poluvremenu za osvajanje prvog dela susreta 38:36. U prvih 20 minuta kao najkorisniji isprednjačili su Janjić (indeks 15) i Jovanović (indeks 12).

I drugo poluvreme bolje otvara ekipa iz Kragujevca. Najpre Milosavljević beleži trojku, pa sledi mini-serija 5:0 i duža 6:0 za ponovnih +12 (52:40) u 25. minutu. Držali su Šumadinci tu distancu do 58:46, kada se njihova igra potpuno pokidala. Najdužim nizom poena 9:0 „Voša“ se potpuno vraća u igru. Luković prekida seriju, ali su usledile izgubljene lopte gostiju, što kažnjava sve razigraniji Bjelica koji u poslednjim sekundama treće deonice donosi tek drugo vođstvo Vojvodine – 61:60.

Odlučujućih deset minuta ovoga puta bolje otpočinju domaći. Berbakov pogađa za tri poena, Bjelica doslovce šeta između svih igrača gostiju i iz nemoguće pozicije dodaje još tri poena (ukupno 20) za prvo osetnije vođstvo Vojvodine – 68:60. Tek posle dva minuta igre u ovom periodu Jovanović beleži prve poene za Radnički, Vojvodina neznatno uvećava prednost na 75:66, ali žilavi Kragujevčani ne odustaju. Jovanović na 50 sekundi pre kraja pogađa za -2, 83:81. Još jednom je Bjelica bio hladnokrvan, nakon čega slede promašaji Jovanovića i Lalovića za tri poena. Više nije bilo vremena za prelamanje rezultata, pa su bodovi ipak „ostali“ u Novom Sadu.

Najkorisniji igrač ove utakmice Bjelica ostvario je indeks 39: 25 poena, osam skokova, šest asistencija, devet iznuđenih prekršaja, bez ijedne lične greške za 28 minuta u igri. Dvocifreni strelci u Vojvodini bili su još Janjić – 15, i Stojanović – 11 poena (trojke 3/5).

MVP KKK Radnički ostao je do kraja Jovanović – indeks 27: 23 poena, četiri asistencije, osam primljenih faulova za 25 minuta na parketu. Dvocifrenu realizaciju imali su još Kljajević – 17, i Milosavljević – 16 poena.