Prvotimci Vojvodine mts savladali su u gostima ekipu Zlatibor Gold Gondola rezultatom 74:82, u okviru 20. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije.

Voša je sigurnije ušla u utakmicu, što se videlo i po rezultatu – ekipa je već u prvoj četvrtini povela dvocifrenom razlikom. U drugo poluvreme Vojvodina je ušla sa 19 poena prednosti, ali se Zlatibor ubrzo vratio u igru. Ipak, to nije bilo dovoljno da savladaju odlučnu Vojvodinu.

Trener crveno-belih Miloš Isakov Kovačević ističe da je ponosan na igru koju je njegova ekipa pokazala u prvom poluvremenu.

Velika pobeda za nas. Prvih 20 minuta smo bili tačni kao sat. Izuzetno smo ponosni na taj deo igre. Tako izgleda ozbiljan tim, koji zna šta želi i traži to u svakom ofanzivnom i defanzivnom posedu. Voditi 20 poena razlike na poluvremenu protiv ovakvog Zlatibora, na njihovom terenu, ne može svako. U drugom delu utakmice su pokazali zašto su najbolja šuterska ekipa u obe lige, ali mi smo izdržali sve nalete i priveli meč kraju u našu korist, kaže Isakov Kovačević.

Naredni Vošin protivnik je ekipa Tamiša. Utakmica se igra u maloj sali Spensa u subotu, 10. februara u 16 časova.

KK Vojvodina mts poziva navijače da u subotu popune tribine i pruže podršku Novosađanima.