U MEČU 7. KOLO DRUGE KOŠARKAŠKE LIGE

Voša udarnički protiv „rudara“

Vojvodina – Kolubara 111:88 (33:16, 27:23, 26:25, 25:24)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca 100, sudije: Radosavljević, Petrović, Mali.

VOJVODINA: Zarić 15, Bjelica 18, Berbakov 4 (7as), Krtinić 4, Jović, Branković 17, Stojačić 17, Stojanović 4, Orlić, Milaković 10, Jovanović 10, Atanasov 12.

KOLUBARA: Vesković 1, Tatić 16, S. Sinđelić 10, Ilić 2, Đukić 6, Perović, Kragović 8, Momčilović 18, Drašković 10 (3as), V. Sinđelić 6, Živković 3, Arsenović 8.

U svom stilu, brzom i efektnom igrom košarkaši Vojvodine savladali su borbene „rudare“ i pokazali da su zasluženo na čelu drugoligaškog karavana.

Vojvodina je od starta nametnula žestok tempo i dalo se naslutiti kakav će odnos snaga biti kada su domaći poveli sa 14:0. Gostima iz Lazarevca trebalo je nešto više od četiri minuta da stignu do prvih poena, a tokom prve četvrtine Vojvodina je imala i 20 poena viška (29:9). U sličnom ritmu nastavljeno je i u drugoj četvrtini, a Vojvodina je povela sa maksimalnih 29 poena prednosti (52:23), posle čega je usledilo opuštanje domaćih košarkaša, a na polovreme se otišlo sa rezultatom 60:39.

Činilo se da su se Novosađani u pauzi previše ohladili, pa su gosti početkom drugog dela napravili seriju od 10:0, a nešto kasnije smanjili zaostatak na svega deset poena (67:57). Međutim, od neizvesnog meča nije bilo ništa, jer su se crveno-beli vrlo brzo trgli i jakim presingom, brzim kontrama, a potom i preciznim šutevima vrlo brzo vratili razliku koja im je omogućila sigurnu pobedu. Broj poena jasno govori kakvo napadačko veče su imali Novosađani.