Pirot – Vojvodina 73:95  (20:22, 20:26, 22:28, 11:19)

Odličnom igrom, naročito u drugom delu utakmice, košarkaši Vojvodine su u 1. meču 4. kola Košarkaške lige Srbije ubedljivo slavili na nezgodnom gostovanju u Pirotu. Sem sa linije penala, (skokovi u egalu – po 30), crveno – beli su u svim segmentima igre potpuno nadvisili domaći tim.

Početak je nagovestio kako će Piroćanci igrati – forsiranjem šuta za tri poena. Pogodili su prva dva šuta izvan linije 6,75, ali je odgovorio Krsto Bjelica sa nekoliko odličnih prodora. Ekipe su se smenjivale u vođstvu u prvoj četvrtini, a onda se u drugoj deonici raspucao Stefan Savić. Nakon njegove trojke, Novosađani su stekli u prvom delu maksimalnih plus devet (38:47), a na poluvremenu Voša je imala osam poena viška (40:48). Ofanziva crveno – belih je funkcionisala, ali brinuo je šut domaćih za tri poena (7 od 17). Bilo je jasno da ako Vojvodina uspe da zaustavi domaće u tom segmentu, pobeda je sasvim izvesna.

Tako je i bilo. Crveno – beli nisu više dozvoljavali dalekometnu paljbu domaćih, a u napadu Novosađana sve je odlično funkcionisalo. Savić je nastavio da rešeta koš domaćih i nakon serije 9:0 Vojvodine, te viška od 17 poena u trećoj deonici, pobednik se već tada nazirao. Izabranicima Miroslava Nikolića ostalo je da rutinski završe posao, što su i uradili, stigavši do četvrte sigurne pobede, nakon koje su se učvrstili na čelu tabele.

PIROT: Sportski centar „Kej“, igrano bez prisustva gledalaca, sudije: Andrijanić, Ninković, Milojević.

PIROT: Mukanović 2, Filipović 22, Rašić 5, Pendić 6, Pantić 7, Đonlić 13, Flenigan 6, Stefanović, Vraneš, Matović 10 (5 sk), Đorđević 2.

VOJVODINA: Nikolić 3, Beslać 10, Bjelica 17, Marić 9, Savić 25 (7sk, 6as), Nedeljkov 3, Gaćeša 12, Banjac, Jovović 3, Kumović, Rakićević 10 (6as), Zarić 3.