Vojvodina – Zlatibor 89:83 (18:24, 28:24, 20:19, 23:16)

NOVI SAD: Mala dvorana Spensa, gledalaca: 100. Sudije: Obrknežević, Ninković, Prpa.

VOJVODINA: Kočić 3, Banjac, Beslać 18 (9sk), Marić, Nedeljkov 3, Gaćeša 19, Bjelica 21 (7as), Popović 12 (9sk), Rakićević (8sk, 6as), Vučetić 2, Nil 6, Zarić 5.

ZLATIBOR: Protić 20 (5as), Čabrilo 10 (11sk), Adžić 13, Kutlešić 13, Grubelič 15, Vesović, Đuran 12 (9sk), Joksimović.

Košarkaši Vojvodine trujumfalno su završili ovosezonsku Košarkašku ligu Srbije , te su nakon pobede protiv Zlatibora, najbolje ekipe u ligi, uspeli da zadrže treću poziciju. Ipak, posle pobede Sloge nad Novim Pazarom, kao i usled situacije u ostalim nacionalnim ligama eks –Jugoslavije, Vojvodina gotovo da nema šanse da naredne sezone igra ABA 2 ligu, ukoliko ona ostane u sadašnjem formatu.

Sjajni Čajetinci, ekipa sa velikim ofanzivnim potencijalom, zbog bolesti i povreda imala je samo osam igrača u rosteru. Ipak, pošteno su namučili naše momke. U visokom procentu su gosti pogađali trojke, mučili odbranu crveno – belih i na odmor otišli sa košem prednosti (46:48). Vojvodina nije bila precizna u šutu spolja, iako im je konstantna zonska odbrana gostiju omogućavala dosta otvorenih šuteva.

Ipak, u poslednjoj četvrtini izabranici Miroslava Nikolića povezali se nekoliko dobrih odbrana, a nakon njih i uspešnih ofanzivnih akcija, te su u poslednji minut utakmice ušli sa sedam poena prednosti. No, usledila je ekspresna trojka Đurana, što ipak nije bilo dovoljno Čajetincima da izbegnu poraz. Sigurnom igrom naši igrači su sačuvali prednost.

U četvrtfinalu s Kraljevčanima

Vojvodina se kao trećeplasirani tim KLS kvalifikovala u četvrtfinale plej – ofa Superlige. Tu joj je rival Sloga, a igra se na dve dobijene utakmice. Prvi meč je u Kraljevu 27. aprila, drugi u Novom Sadu 30. aprila, a eventualni treći u gradu na Ibru 3. maja.