Svaku utakmicu koju Novosađani ove sezone odigraju pred svojom publikom priča je za sebe. Duel protiv odličnog kolektiva iz Pirota zauzeće posebno mesto. Lider prvenstva, sa inače ubedljivo najboljom koš razlikom, u proteklih pet odigranih utakmica na svom terenu punio je protivnički koš u prve dve četvrtine u proseku sa po 27 poena. Protiv „ štedljivih „ Piroćanaca za nepoverovati, u prvoj četvrtini 15, u drugoj svega 13. Prvi put se desilo ove sezone da gosti odu na poluvreme sa prednošću. U tom prvom poluvremenu Vojvodina nikad slabije nije imala realizaciju napada, tek 30 odsto, sa šutem za tri poena 13-1. U drugoj četvrtini je bilo perioda od čak pet i po minuta bez koša, da bi statistika za poluvreme izbacila još jedan neverovatan podatak – Vojvodina bez asistencije. Na sve te nedaće Novosađana iz prvih 20 minuta gosti su u trećem delu preko odličnog Dušana Filipovića držali konstantno prednost i u zadnjih deset minuta ušli sa 49:56. U vazduhu je istina mirisalo na preokret, ali sve do poslednja četiri minuta utakmice Vojvodina nikako nije mogla da uđe u svoj ritam. Krsto Bjelica i Marko Branković su najzaslužniji što je Vojvodina za naredna dva minuta došla do serije 13:2 i prednosti od 75:64. Nije ni tada sve bilo gotovo jer Vojvodina je definitivno imala loš dan, a Pirot, još jednom potvrdio da se radi o ozbiljnoj ekipi.
Trener lidera na tabeli Filip Socek bio je svestan značaja ove utakmice, a još više devete pobede u prvenstvu: Očekivano teška utakmica protiv odlične ekipe Pirota. Znali smo da će nas čekati bespoštedna borba svih 40 minuta. Opet je ova mlada ekipa pokazala karakter i zasluženo pobedila. Čestitam mojim igračima na mnogo važnoj pobedi. Ekipi Pirota želim mnogo uspeha u nastavku prvenstva.
Najefikasniji i po indeksnim poenima najkorisniji igrač utakmice bio je kapiten Vojvodine Krsto Bjelica: Znali smo da će ovo biti teška utakmica, respektovali smo ekipu Pirota. Umor nas je stigao. Dobro je da smo i pored toga slavili, ostali nepobedivi na domaćem parketu.
Trener Pirota Marko Spasić je pre izjave hteo da pogleda statistiku, da bi nakon toga istakao: Vojvodini čestitam na fer i korektnoj igri koju su prikazali. Želim im puno uspeha u nastaku prvenstva. Oni su sigurno najbolja ekipa u ligi i nadam se da će ispuniti ciljeve. Dobro smo odigrali prve tri četvrtine utakmice. Posle toga smo pali, ušli smo u protivnikov ritam i oni su to uspešno priveli kraju.
Dušan Filipović je bio kreator igre i pravi vođa ekipe iz Pirota: Dobro smo se držali sve do pet minuta pre kraja. Odigrali smo kvalitetnu utakmicu sa odličnom ekipom Vojvodine. Čestitam im na pobedi.