Posle mnogo uzbuđenja u triler završnici, posle produžetka, košarkaši Vojvodine uspeli su teškom mukom da savladaju Pančevce i širom otvore vrata Superlige.
Aleksa Čabrilo Foto: Dnevnik.rs/R. Hadžić

Meč je obilovao velikim preokretima i rezultatskim klackalicama, a srećniji i spretniji na kraju su bili Novosađani. Goste je trijumfa koštala loša realizacija slobodnih bacanja, ubacili su 21 od 40.

Vojvodina je dobro odigrala prvu četvrtinu u kojoj su imali i osam poena prednosti, a da domaći ne steknu osetniju prednost postarao se bek Tamiša Ivan Smiljanić. Međutim, problemi za crveno-bele počeli su u drugoj deonici kada su Pančevci napravili seriju od 10:0. Igračima Vojvodine trebalo je četiri i po minuta da dođu do prvih poena, ali su do kraja prvog poluvremena uspeli da smanje zaostatak na četiri poena (41:45).

Slično kao i druga, počela je i treća četvrtina u kojoj crveno-beli nikako nisu uspevali da uhvate priključak. Kad god bi se približili, kao po pravilu, usledila bi trojka Tamiša. Pred poslednju deonicu Pančevci su imali osam poena prednosti (62:70).

U poslednjoj četvrtini velikom borbenošću i upornošću domaći su na 2,45 minuta do kraja stigli do izjednačenja (80:80), a na kraju rezultat je bio takođe nerešen 85:85 pa je o pobedniku odlučivao produžetak. U dodatnih pet minuta više nerava imali su domaći, a utakmicu je prelomio Aleksa Zarić da dva pogođena teška šuta za konačnih 100:95.

Vojvodina – Tamiš 100:95 (25:20, 16:25, 21:25, 23:15, produžetak – 15:10)

NOVI SAD: Mala sala SPC Vojvodina, gledalaca: 300, sudije: Kovačević, Maričić, Milojević.

VOJVODINA: Stojanović 5, Janjić 19, Atanasov 6, Bjelica 10, Silađi 11, Zarić 19, Berbakov 3, Branković 3, Prica 13, Čabrilo 7, Birovljev 4, Matović.

TAMIŠ: Ilkić 11, Balović, Smiljanić 20, Savić 10, Knežević 10, Đorđević 7, Sočanac 20, Vitković, Raičević 13, Mitrović 4, Radenković, Langurić.