U najznačajnijoj utakmici drugog dela prvenstva, u duelu sa direktnim rivalom za plasman u viši rang, Novosađani su sasvim zasluženo zabeležili pobedu i sada se izdvojeni, sa skorom 13/2, nalaze na čelu drugoligaškog karavana.
Duel dve vodeće ekipe prvenstva, koji je protekao u odličnoj košarkaškoj predstavi, rešen je na tri minute pre kraja, kada su domaći preko, do tada u napadu gotovo neprimećenog Marka Brankovića, stigli do nedostižne prednosti. Ovaj odlični šuter je za nepun minut završio tri uzastopna napada Vojvodine postigavši osam poena za vođstvo, na 2 minuta i 16 sekundi pre kraja, od 89:77.
Sve do uzbudljive završnice vodila se izjednačena igra u kojoj su obe ekipe imale rezultatsku prednost. Uspešno su krenuli prvo domaćini i u 4 minutu imali 17:10. Da se ekipa iz Čajetine s pravom nalazi u samom vrhu videlo se već posle prve četvrtine. Startno ne prilagođavanje prebrodili su vrlo brzo. Uzvratili su žestoko, toliko žestoko da su ubacili Vojvodini 34 poena, kao ni jedna ekipa u dosadašnjem delu prvenstva. Naročito se isticao nezaustavljivi Milan Vulić postigavši u tom periodu četiri trojke iz isto toliko pokušaja. Uz kolektivnu čvrstu odbranu gotovo celog rostera i sa značajnim učinkom kapitena Krste Bjelice i mladog Alekse zarića, Vojvodina je drugu četvrtinu „odradila“ kako i nejčešće igra. Goste je svela na svega 15 poena, pa su izabranici Filipa Soceka na veliki odmor otišli ipak sa minimalnom prednošću – 51:49. U trećoj četvrtini se za poen trebalo dobro poraditi. Domaći su konstantno vodili, u 27 minutu imali 65:56, ali ni to nije bila dovoljna garancija za uspeh jer se Zlatibor već posle dva minuta približio na 67:65. Neizvesnost je trajala sve do 35 minuta (76:75), da bi potom Branislav Berbakov trojkom načeo, a Marko Branković sa već spomenutih 8 poena iz tri napada rešio pitanje pobednika super derbija ovog 15. Kola. Pokazalo se i ovoga puta da u poslednjoj deonici Vojvodininom ritmu mal ko može da parira.
Filip Socek strateg Vojvodine: Čestitam mojim momcima na pobedi: Bitna pobeda: Ova utakmica nam je bila jako važna. Utakmica je u svakom smislu opravdala epitet derbija: čestitam ekipi Zlatibora na odličnoj igri i želim im uspeha u nastavku prvenstva.
Marko Branković igrač Vojvodine: Odlična utakmica, pravi derbi. Odigrali smo onako kako smo se pre utakmice i dogovarali. Pobeda nam puno znači. Nastavljamo put ka prvoj ligišto nam je i cilj ove sezone.
Da je derbi u Novom Sadu odigran na visokom nivou, potvrđuju nam i reči trenera Zlatibora, Dušana Radovića: Dve najbolje plasirane ekipe u prvenstvu prikazale su borbenu, agrsivnu i kvalitetnu košarku. Vojvodina je iskoristila naše promašaje i u samom finišu utakmice došla do prednosti za pobedu. Utakmica je rešena u zadnja tri minuta. Čestitam Vojvodini na pobedi i želim im kao i nama plasman u viši rang – rekao je Radović.
Milan Vulić igrače ekipe Zlatibora: Dobro smo se držali sve do pet minuta pre kraja. Odigrali smo kvalitetnu utakmicu sa odličnom ekipom Vojvodine. Čestitam im na pobedi.