Istorija, tačnije njen noviji deo, sinić je ispisan u maloj sali Spensa. Košarkaški klub Vojvodina izborio je dva kola pre kraja plasman u Košarkašku ligu Srbije!
Dnevnik.rs

Vojvodina – Proleter 102:77 ( 22:15, 41:20, 19:25, 20:17)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca 500, sudije: Mažić (Beograd), Arsić (Odžaci), Marković (Čačak).

VOJVODINA: Zarić 12 (10 sk), Bjelica 10, Berbakov 10, Krtinić 13, Jović 2, Opačić, Stojačić 23 (5 as), Stefanović, Orlić 5, Milaković 9, Grubor 9, Atanasov 9.

PROLETER NAFTAGAS: Atanacković 7, Lambić 12 ( 3 as), Subotić 16 ( 8 sk), Burić 12, Šućov, Lalić 21, Vico, Dugošija, Vržina, Drekić, Božović 5, Obrenović 4.

Novosadski crveno – beli igraće naredne sezone u prvoj ligi posle ravno dve decenije, nakon što su u direktnom okršaju u ubedljivo savladali iskusni tim iz Zrenjanina moćnom, atomskom košarkom i ubitačnim šutem za tri poena.

Držali su se Zrenjaninci na startu meča i u prvoj četvrtini, ali u drugoj je nastupila žestoka demonstracija sile mladih Novosađana. Brzom tranzicijom lopte, lako su domaći nalazili rešenja u napadu i sipali trojku za trojkom te je prednost Voše iz minuta u minut rasla. Krtinić je u prvom poluvremenu bio tri puta precizan izvan linije 6,75, Stojačić, Milaković i Grubor dva puta, a po jednu trojku su ubacili Zarić, Bjelica, Berbakov i Orlić. Rezultat druge deonice dovoljno govori: 41:20, a na poluvremenu na semaforu je stajalo gotovo nestvarnih 63:35. Pobednik je, može se slobodno reći, već tada bio poznat, bilo je jasno da Zrenjaninci nemaju snage da se odupru razigranim, fizički mnogo bolje pripremljenim Novosađanima, koji su u prvom delu pogodili 13 trojki iz 23 pokušaja.

Bilo je jasno da Vojvodina ne može da održi tako visok nivo šuta, ali su nakon par minuta u trećoj četvrtini stigli do maksimalnih 33 poena viška (70:37). “Zujali” su Vošini klinci pored kolega u crvenim dresovima, ali im je potom stao šut. Sa druge strane, Laliću, jedinom raspoloženom u prvom poluvremenu u timu Proletera prodružio se Subotić, i prednost Vojvodine je na kraju treće deonice bila 22 poena (82:60).

U poslednjoj četvrtini, očekivano, viđen je sporiji ritam, jer sve je bilo rešeno. Ipak, pred kraj meča, sa nekoliko preciznih šuteva, novosadski crveno – beli stigli su do nove “stotke”, te velike, istorijske pobede vredne plasmana u KLS.