Vojvodina – Vršac 95:76 (23:21, 22:19, 24:25, 26:11)

Tek u poslednjoj deonici, odličnom odbranom i efikasnim napadima, Vojvodina je slomila otpor prilično “žilavih” gostiju iz južnog Banata. Vršac je dugo disao za vrat crveno-belima, tako da krajnjih  +19 ne daje realnu sliku dešavanja u zaostalom meču 12. kola Košarkaške lige Srbije. No, nekoliko statističkih podataka upada u oči: Vojvodina je imala čak 18 skokova više (42, Vršac 24), od toga 16 ofanzivnih naspram samo jednog gostujućeg, te 22 poena iz drugog napada, dok Vršac na taj način nije postigao ni jedan koš!

Gosti su mnogo bolje krenuli, poveli sa 12:3, u napadu su bili perfektni. Ipak, Voša je serijom 11:0 uhvatila priključak, a u drugoj četvrtini stigla do sedam poena viška. Posebno je bilo zanimljivo u trećoj četvrtini, kada je Vojvodini svirano mnoštvo faulova, pa su gaćeša i Beslać već tada imali po četiri lične greške. Obojica su, ispostavilo se, već početkom četvrte deonice morali da napuste igru zbog pet penala, ali su ostali momci sjajno odradili posao: Bjelica i Savić su pogađali trojke, Marić pod košem, Ljubičić i Rakićević su sjajno proigravali saigrače, a defanziva, pogotovo skok, bili su perfektni. Povećavala se prednost domaćih iz minuta u minut dostigavši na kraju velikih 19 poena viška.