KK Vojvodina mts savladala je ekipu Zdravlja iz Leskovca na domaćem terenu rezultatom 104:85 u okviru 13. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Prvotimac Aleksandar Vojinović ističe da je u pitanju važna pobeda.

Dobro smo igrali, a to se videlo najviše u poslednjem delu utakmice. Za nas je najvažnije što sa pobedom i većim samopouzdanjem idemo na naredni ABA 2 balon. Za mene lično važno je što sam dobio priliku i u ovoj utakmici debitovao, rekao je Vojinović.

20231212161141_FPHO3162 (1)

Trener crveno-belih Miloš Isakov Kovačević naglašava da je Vojvodina mts uprkos dobroj igri protivnika uspela da odbrani domaći teren.

Igrali smo odlično poslednju četvrtinu, raspodelili minute, dali šansu svim igračima i napravili osetniju razliku u poenima, što nam je dalo priliku da mirno privedemo utakmicu kraju. Mi se sad okrećemo utakmici protiv Mladosti iz Zemuna u subotu, posle čega nas očekuje ABA 2 balon gde ćemo probati da izgledamo još bolje. To je neophodno kako bismo nastavili da beležimo pobede, rekao je Isakov Kovačević.