ФМП – ВОЈВОДИНА 67:73 (19:20, 13:18, 12:20, 23:15)

У другом четвртфиналу Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ, Војводина је изненадила АБА лигаша ФМП и у суботу од 18.30 ће играти у полуфиналу против Мега Сокербета.

ФМП је боље ушао у меч и повео 6:0, али је Војводина брзо ухватила прикључак и у 5. минуту је било 10:10. Цела прва четвртина је била прилично изједначена, а Новосађани су после тројке отишли на прву паузу са 20:19.

Одлично је Војводина парирала и у уводним минутима друге четвртине тиму из Железника, у 15. минуту после серије 13:4 дошла до прве двоцифрене предности – 33:23. Ништа није ишло од руке „пантерима“ у том делу игре, имали су проблема у реализацији, али су их покренули Човић и Ђорђевић и смањили су минус на 32:35 два минута пре полувремена. Ипак, домаћини су на велики одмор отишли са „плус шест“ – 38:32.

И на старту другог полувремена Војводина је деловала сигурније на терену, али је ФМП држао резултатску неизвесност. Половином треће четвртине екипа тренера Мирослава Николића повећала је предност на 48:42, а после тројке Гаћеше, па Беслаћа, у 29. минуту било је великих 54:44. И даље ФМП није поентирао, ређали су се промашаји, а домаћи су то кажњавали до највећих 58:44 на крају треће деонице.

Погодио је Радовановић тројку на почетку последње четвртине, па Ђорђевић за два (49:59) и најавили повратак „пантера“ у меч. Уследила су још два успешна напада тима из Железника за 53:59, али није се дала Војводина. Поново је Гаћеша погодио за три (64:55), али је Човић држао ФМП у игри. После поена Савића 3:15 пре краја Новосађани су повели 68:59, покушавали су Београђани али их шут никако није служио, па је Војводина рутински привела меч крају и направила велико изненађење пласманом у полуфинале.