U neizvesnoj završnici druge finalne utakmice u subotičkoj „Dudovoj šumi“ Vojvodina mts poražena je od Spartaka rezultatom 80:74 (20:22, 19:14, 19:18, 22:20). Izmaklo je najjače regionalno takmičenje crveno-belima, a zbirni rezultat na kraju finalne serije glasio je 154:147. Tom utakmicom Voša je završila sezonu 2023/24.

Duel je bolje otvorila Vojvodina. Igra je krenula dinamično i sa puno kontakta, pa je i rezultat na kraju prve četvrtine išao u korist naše ekipe – 20:22. Otišla je prednost Vojvodine do +5 u drugoj četvrtini, ali su usledili problemi sa ličnim greškama i izgubljenim loptama, što je protivnik iskoristio i na veliku pauzu otišao sa 39:36. Uvećavao se zaostatak u trećoj četvrtini, vraćala se Voša nekoliko puta na -1 razlike. Do kraja utakmice gledali smo uzbudljivu, rezultatski neizvesnu košarku dostojnu finala. Pobednik je odlučen u poslednjoj minuti, u utakmici koja je trajala skoro dva i po sata.

IMG_4867

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Jared Cunningham sa upisanih 28 poena, zatim Uroš Banjac sa 14, te Boško Bumbić i Petar Rakićević sa po 8 poena.

Trener crveno-belih Miloš Isakov Kovačević rekao je da su utakmicu presudila slobodna bacanja.

Mi smo sve u jednom statističkom parametru što se tiče procenata šuta bili bolji. Spartak je ipak bio fenomenalan u slobodnim bacanjima – 33/38, što mislim da je presudilo utakmicu, ta neka mirnoća prilikom izvođenja penala. Mi smo bili izuzetno agresivni i postigli 20 poena iz ukradenih lopti Spartaka kojih je bilo 19. Imali smo situacije u kojima smo trčali dobro sa 19 poena u kontranapadu i počeli smo utakmicu različitim taktičkim varijacijama. Izgledali smo izuzetno dobro i onda smo, nažalost, u drugoj četvrtini počeli da se mučimo sa ličnim greškama i na kraju utakmicu završili sa petorkom sa kojom nismo igrali ni u jednoj takmičarskoj utakmici.

Isakov Kovačević čestitao je protivniku na pobedi i istakao da su Vojvodina i Spartak primer kako se neguje zdravo sportsko rivalstvo.

Zaista smo uživali igrajući ABA 2 ligu i tako je bilo i večeras. Sve čestitke Spartaku na zasluženom prvom mestu. Mislim da će ABA 1 ekipe tek videti koliko je ozbiljna organizacija i koliko je kvalitetno planirano to što Spartak radi, ne samo ove, nego i prethodnih godina, rekao je Isakov Kovačević.

IMG_4854
IMG_4863
IMG_4855
IMG_4850
IMG_4859
IMG_4864

Vojvodina mts dostojanstveno je zatvorila sezonu u ABA 2 ligi, u koju je ušla kao kvalifikant, a završila kao vicešampion. Borili su se crveno-beli momci hrabro i u polufinalu Kupa Radivoja Koraća. Kruna fenomenalne godine svakako je prva titula šampiona Košarkaške lige Srbije u istoriji kluba.

Bila je ovo sezona za pamćenje i hvala svima koji su bili deo ove priče.