Beovuk – Vojvodina 91:92 (22:10, 24:27, 21:26, 24:29)
kosarka

Pravi triler viđen je na meču između Beovuka i Vojvodine u 11. kolu KLS, a ponovo je sjajan finiš crveno – belih odlučio pobednika.

Opet su Novosađani, kao i na prethodnom gostovanju ( protiv Tamiša) dozvolili domaćinu solidnu zalihu nakon prvih 10 minuta, ali onda su Novosađani zaigrali u svom stilu: brzo, agresivno sa tranzicijom i velikim brojem napada i iz minuta u minut su topili prednost Beograđana.

Tri minuta pre kraja imali su domaći šest poena viška (86:80), ali onda se upornost crveno – belih isplatila. Usledilo je izjadnačenje, pa vođstvo Voše nakon trojke Stojanovića (87:89). Matijašević je pogodio jedno slobodno bacanje, Janjić trojku, pa je za tri poena bio precizan i bek Beobuka Dragović. Na 44 sekunde pre kraja, ispostaviće se, postavljen je konačan rezultat, jer poena više nije bilo. Voša je uspela da se odbrani i dođe do vrlo vredne, pete pobede u šampionatu.

D. Kn.

BEOGRAD: Hala “Mega faktori”, gledalaca: 200. Sudije: Belošević, Strika, Svrkota.

BEOVUK: Matiješević 19, Dragović 6 (7 as), Nerandžić 12 (9 sk), Vojinović 9, Petrić 9, Jevđenić 2, Rebić, Marjanović 15, Musić 8, Lazarević, Maksimović 11, Bezbradica.

VOJVODINA: Zarić 8, Stojanović 8, Berbakov 3 ( 5 as), Janjić 28 (9 sk), Bjelica 10 (6 as), Branković 14, Prica 6, Čabrilo 2, Atanasov 14 (9 sk), Birovljev, Opačić, Matović 2.