Kadeti KK Vojvodina mts nisu uspeli da se plasiraju u plej-of Kadetske lige Srbije, jer su na Petrovaradinu izgubili meč od ekipe Jokera 85:79.

Novosađani su utakmicu započeli loše, izgubili prvu četvrtinu sa 19 poena ralike, da bi se već sredinom druge četvrtine vratili u utakmicu, zaigrali u svom ritmu i polako počeli da smanjuju minus. Međutim, zbog velike razlike u prvoj četvrtini, ni osvojena tri kvartala Voši nisu pomogla da se domogne pozitivnog rezultata.

Trener Vošinog podmlatka Aleksandar Čolić kaže da ostaje žal što ekipa nije uspela da napravi veliki preokret.

Danas smo pokazali dva potpuno različita lica. Prvih 15 minuta smo igrali izuzetno slabo, ništa nije funkcionisalo u našoj igri. U finišu druge četvrtine smo zaigrali angažovanije, postigli nekoliko lakih koševa i pred odlazak na odmor razliku sa -27 spustili na -15. Nastavili smo sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu i uspeli da uđemo u egal u završnici meča. Ostaje žal što nismo uspeli da napravimo veliki preokret, naglašava Čolić.

Utakmicom protiv Jokera kadeti KK Vojvodina mts završili su takmičarski deo za ovu sezonu.